logo-mini

RD, Rakúsko, Bad Deutsch Altenburg

"Niekedy v 2014 sme začali stavať náš dom a  keď bola hrubá stavba hotová, tak sme začali rozmýšlať nad interiérom nášho domu. Veľmi skoro sme boli ohromení nad veľkým množstvom rozhodnutí, ktoré bolo treba rýchlo urobiť (elektrika, voda, kachličky, kuchyňa, atď...). Vedela som, čo sa mi páči (po nekonečných hodinách strávených na internete), ale chýbala mi istota a sebavedomie naozaj realizovať moju predstavu. Dávali sme veľké investície do stavby nášho domu a po krátkom čase som si bola istá, že to sami dobre nezvládneme. Uvedomila som si, že si začínam vyberať také tie “iste” dizajnové návrhy namiesto tých inšpirujúcich – začalo byť zjavné, že skončíme s takým nudným, “pekným” domom pokiaľ nepožiadame o profesionálnu pomoc interiérového dizajnéra.

 Našťastie nám majiteľ našej stavebnej firmy odporučil, aby sme sa obrátili na interiérovú architektku Adriánu Kristofčákovú. Poznal jej návrhy a myslel si, že nám určite pomôže s návrhom interiéru.

Najskôr sa pozrela na naše plány domu a ponúkla nám pár návrhov ako zlepšiť priestorové usporiadanie. Často prišla s nápadmi, ktoré by nás nikdy predtým nenapadli. Ako napríklad dispozične riešenie vstupnej chodby, zrkadlo na celú stenu a dve praktické farebne ladené skrine na topánky a na kabáty.

Mali sme časté stretnutia, telefonáty, e-maily behom celého budovania interiéru.

Farby, ktoré Adriána vybrala pre interiér sme použili aj v exteriéri (fasáda, plot, atď...) lebo splývajú s okolím tak dobre, že sa zdajú byť večné a zároveň veľmi súčasné/moderné. Použila veľa z toho, čo som si predtým vybrala, ale urobila niektoré veľmi kreatívne, zábavne zmeny tu a tam. Mne sa veľmi páči stena v obývačke obložená “retro” kachličkami – ja by som s takým nápadom nikdy neprišla.

Bez pochybnosti užasne osvetlenie je to, čo si návštevnici všimnú a najviac okomentujú.

Adriana rýchlo pochopila aký dom by sme chceli mať – to je veľmi dôležité, ale stále nám nechala dosť priestoru si uplatniť aj vlastne návrhy.

S jej pomocou sme sa konečne dopracovali plánu/dizajnu celého interiéru, ktorý sme s nadšením chceli použiť , a tak stavebné práce mohli začať.

My sme sa spoliehali na Adriánu vo všetkom, od kuchynských kabinetov, návrh kozuba, kde a aké svetla máju byť umiestnené, aký sadrokartónový strop bude v každej miestnosti. Bez jej pomoci a rád by to určite bolo veľmi ťažké.

Samozrejme vrelo odporúčame tieto profesionálne služby.

Ale najlepší kompliment aký jej môžme dať sú komplimenty, ktoré my dostávame od našich návštevníkov: “Toto nie je ako hociktorý iný dom na okolí.”

Aj vďaka Adriáne žijeme v dome, kde sa cítime veľmi príjemne a šťastne."

Iveta P.

   
celý interiér nájdete TU :


Komentár